Home › Co zrobić z graffiti na szybie?

Co zrobić z graffiti na szybie?

Graffiti jest integralnym fragmentem teraźniejszych metropolii.

Barwne obrazki wykonanemarkerem całkowicie wpisały się w wielkomiejski pesjaż.

Sztuka wielkomiejskama swoich przywiązanych fanów chociaż zauważalnie więcej ludzi psioczy z przyczyny dewastacji przestrzeni publicznej. Nadto gorszymsytuacją dla ofiar okazują się być akty wandalizmu na własnych działkach oraz nieruchomościach.

Niestety, większość z nas ma na co dzień łączność tylko ze szpetnymi tekstami lub obrazkami, zrobionymi przez chuliganów mających na celu zaznaczyć swą pobyt w danym terenie.

Wiele z nas zastanawia się jak zlikwidować graffiti z witryn w mieście? Jednak niewielka ilość osób zdaje sobie sprawę tego, że graffiti tak w rzeczywistości obszerny termin obejmujący różnorodne warianty wyrazu artystycznego.

Mogą to być swoiste napisy czyli tak zwane tagi, rysowane obrazy lub inne formy wizualne, które są przeważnie logiczne problematycznie.

Aktualnie bardzo sławną formą graficiarską są murale stworzone na polecenie lub zrobione w rezultacie obmyślonych akcji społecznych. Są również rozmaicte formy kreowania graffiti, które można tworzyć samemu lub za pomocą farb lub sprejów, a także twrzyć za poradą gotowych szablonów.

ten wariant artyzmu nierzadko nawiązuje do popkultury, wydarzeń starych lub interpretuje bieżące wydarzenia. Co tymczasem jesteśmy w stanie poczynić w okoliczności, w której mamy do czynieniaz niedorzecznymi napisami powstałymi na witrynach hipermarketowych zadaszeniach a także przystankach? Usuwanie graffiti nie należy do prostych czynności, jednak istnieje trochę metod na to, żeby się go wyzbyć.

Na początek należy uświadomić sobie, że napisy zrobione markerem czy sprejem czynią trwały ubytek w szkle, nie są więc tylko plamą, którą jest się w stanie wyczyścić lub zdrapać. Istnieją specjalne farby i rozpuszczalniki, które zazwyczaj nie przynoszą rezultatów. Żeby nie uszkodzić powierzchni szyby trzeba ją właściwego przygotować i użyć wysokiej pasty polerskiej. Z tego powodu dobrze nie zaczynać eliminacji graffiti na własną rękę.

Specjaliści z reguły dokonują tego procesu w trzech fragmentachodcinkach.

Na sart szło zostaje poddane szlifowaniu z podporą profesjonalnego oprzyrządowania – tym sposobem wyelimnowane zostaje uszkodzenie zrobione przez marker. Ostatnim odcinkiem jest wygładzanie powierzchni , a końcowym jej odpowiednia konserwacja. Likwidacja skutków wandalizmu to wyzwanie, a szpetne napisy wyrastają jak grzyby po deszczu. Dlatego ciągle opracowuje się świeże techniki czyszczenia szklanych powierzchni..
Zapraszamy: http://cleanglass.pl/usuwanie-graffiti-z-szyb/ wiemy jak usunąć graffiti z szyby

<< Poprzedni
Następny >>