Home › Czy warto wręczać stylowe podarunki?

Czy warto wręczać stylowe podarunki?

Zarówno wręczanie, jak i przyjmowanie upominków jest bez wątpienia niezwykle przyjemne, czasami jednakże mogą przy tym wyniknąć jakieś krępujące sytuacje czy małe wpadki.

Często na przykład nie wie się, jakiej wartości powinien być prezent, choć rzecz jasna wersja poprawna politycznie jest taka, że istotna jest nie jego wartość, lecz sama pamięć i gest.

Bywa z tym jednak rozmaicie, a problemów może przysporzyć szczególnie kwestia prezentów luksusowych – wyszukanych, mniej standardowych i oczywiście drogich.

Czy warto je dawać?

Luksusowe upominki powinny dawać sobie osoby, które mogą sobie na to pozwolić i które mają podobny stan posiadania.

Oczywiście nieraz osoba, która nie ma dużych pieniędzy, chce się wykazać i wydaje wiele na drogi prezent, co jednak może być nie zawsze dobrze odbierane. Podobnie nie powinno się dawać kosztownych podarunków osobom, które są biedniejsze i mogą poczuć się skrępowane takim prezentem. Dobrze będzie też pomyśleć o stronie praktycznej – osoba, która nigdy nie używa i sama nie kupuje luksusowych perfum, a znienacka zostanie takimi obdarowana, może uważać je za marnowanie pieniędzy bądź też będzie jej szkoda ich używać do tego stopnia, że wcale się na to nie zdecyduje. Rozsądniej zatem wybierać w takich sytuacjach podarki skromniejsze, ale za to bardziej przemyślane, lepiej dostosowane do preferencji osoby obdarowywanej bądź też po prostu podarować coś innego niż gotowy prezent – upominek wykonany przez siebie własnoręcznie albo coś innego, na przykład spędzić razem czas. O tym warto pamiętać. Nawet gdy wręcza się komuś najlepszy, najbardziej luksusowy podarunek i osoba ta jest nim zachwycona, nie jest to powód, by obnosić się ze swoim darem oraz przechwalać się nim wszem i wobec, przed kimkolwiek, a szczególnie przed tą osobą. Jest to zachowanie ogromnie nietaktowne i można w ten sposób wyrobić sobie opinię człowieka interesownego, niewychowanego oraz niekulturalnego. Kiedy zatem uważa się, że podarowanie takiego prezentu to zbyt wielkie dokonanie, by można było zachować jego koszt tylko dla siebie, lepiej będzie z niego zrezygnować i darować coś skromniejszego..


Zobacz:
Kupno podzespołów do auta
Zapis paragonów w programie urządzeń fiskalnych Poznań
Proces rozwodowy: co trzeba wiedzieć?