Home › Jak spędzimy wypoczynek w roku 2015

Jak spędzimy wypoczynek w roku 2015

Sezon letni zbliża się , wobec czego rodacy coraz częściej głowią się nad sposobem spędzenia swojego wypoczynku. Znamy kilka popularnych metod wykorzystania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) morze lub góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadmorskie kurorty i górskie miasteczka są wciąż chętnie odwiedzane przez familie z pociechami. W ubiegłym roku miały największe obłożenie turystów od lat, co w opinii wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez rząd programu socjalnego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą kolei lub własnego samochodu
2) Wycieczki zorganizowane
Zwiększającą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wakacje wraz z pośrednikiem. Biuro podróży załatwia wtedy transport, wynajmuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z nieograniczonego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle są też organizowane tripy po okolicy, za które jednak należy dodatkowo się wykosztować. Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w omawianej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z uwagi na niepewna atmosferę w krajach arabskich zmalała chodliwość tego kierunku. W obecnym roku biura podróży szacują niespotykaną ilość chętnych na zagraniczne podróże.
3) Wczasy u familii
Wielu z nas ma bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamspędza swoje urlopy. Chcemy uciec od aglomeracyjnego hałasu i zgiełku wobec czego jedziemy na tereny niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i wyciszyć się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli czas napraw
W dalszym ciągu spore grono Polaków swój urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach polepszenia własnych realiów mieszkaniowych. W trakcie urlopu odświeżamy barwę ścian, wymieniamy podłogę, czy odrestaurowujemy łazienkę Po czasie wykorzystanym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na kolejną okazję do wczasów..
.
<< Poprzedni
Następny >>