Home › Kilka słów o wyborze dobrego adwokata

Kilka słów o wyborze dobrego adwokata

W czasie bieżących lat, w których rynek usług prawnych jest bardzo wypełniony. Proces poszukiwania dobrego adwokata jest bardzo ciężka.

Zwłaszcza jeśli nie mamy obeznania w problematyce prawodawstwa. Zrozumiale najlepiej jest wybrać własnego fachowca na zlecenie bliskich lub przyjaciół. Jednak co w warunkach kiedy nie mamy takiej możliwości? Prezentujemy jakie cechy powinien mieć dobry adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być oddany w swoją działalność. Mamy możliwość to sprawdzić już po pierwszym kontakcie. Jak fachowiec nie ma dla nas terminu na wyłączne spotkanie lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu podnosić z nim kooperacji. W tego typu sytuacjach nie możemy spodziewać się na to, że adwokat przyłoży się do zakończenie naszych spraw. Kolejną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w krótkim czasie zaproponuje nam perspektywy działania podpartej odpowiednimi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na sprawie. W podatku musi powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy sprawdzać pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności. Często bywa tak, że wystawione pisma mogłyby zostać napisane w bardziej efektywny sposób.

Końcową rzeczą do której powinniśmy przywiązać wzrok jest konsekwencja poczynań prawnika.

Powinien on wybrać najlepszą drogę działań a także do końca rozprawy się jej trzymać. Jeżeli w przeciągu postępowania prawnego jego zdanie raz po raz sięodmienia lub wskazuje nam wariantowe metody wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


<< Poprzedni
Następny >>