Home › Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Polecamy również: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

<< Poprzedni
Następny >>