Home › Odmłodzenie skóry

Odmłodzenie skóry

Skóra potrzebuje ciągłej higieny, która ułatwi w zachowaniu uroczego kolorytu oraz jędrności. W poszukiwaniu produktów ułatwiających uzyskanie wymarzonego efektu przydadzą się maseczki,okłady z glinki. Jest kilka gatunków glinki, co ułatwia jej dopasowanie do posiadanego rodzaju skóry. Zielona glinka jest przeważnie polecana paniom posiadającym problemy z pękającymi naczynkami oraz rumieńcem skóry. Nie wyglądają się one elegancko, dlatego istotna jest ekspresowa reakcja i zniwelowanie ich zanim staną się dużym problemem. Powtarzalnezastosowanie maski z zielonej glinki spowoduje, że naczynia krwionośne będą lepiej elastyczne, mniej narażone na pęknięcia, a skóra stanie się jaśniejsza. Glinka ma właściwości mocno oczyszczające. Czerwona glinka, równie popularna, jest w swoim działaniu zbliżona do zielonej, jednak ma inne wartości.

Minimalizuje przetłuszczanie się skóry poprzez redukowanie sebum. Polecana jest głównie do tłustej cery, ale również wrażliwej, wymagającej szczególnej troski. Ma użytkowanie w leczeniu trądziku u młodzieży oraz u osób dojrzałych i odnawia delikatność skórze. Biała glinka ubiega za najpopularniejszą używaną ze względu na kilka właściwości, które przydają się niezależnie od typu skóry.

Skóra sucha, czuła, tłusta, mieszana, wszystkie reagują na nią bardzo korzystnie. Szczególną właściwością jest ściągnięcie skóry i wzmocnienie jej elastyczności jak i zdolności odbudowujące.

Drobne niedoskonałości po pryszczach zaczynają leczyć się i zanikają, a to przekłada się na ogólny wygląd cery. .
<< Poprzedni
Następny >>