Home › Poradnik mieszkaniowy

Poradnik mieszkaniowy

Postanowienie o kupnie lokalu, dla większości osób należy do przełomowych wydarzeń w życiu.

Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością.

Skoro nie mamy zapewnionego wkładu osobistego, przeważnie zaciągamy długotrwały kredyt.

Jak wybrać apartament tak żeby służyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych postaci mając w planach kupno ekstranowoczesnego apartamentu kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po drugie mały rozmiar. Niestety takowe podejście może okazać się błędne. Kupując kolejne kawalerkę musimy podchodzić przyszłościowo. Nieruchomości znajdujące się w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym niewielki rozmiar mieszkania może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się lokata, w rozległy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od naszych preferencji,możemy lokum podnająć.

Opłaca się też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od śródmieścia, te okolice są ciche, a kamienice tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Ponadto warto pomyśleć o rozłożeniu mieszkania.

Opłaca się zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy pokój dzienny były celnie naświetlone. Dlatego dobrze będzie skorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Kolejną ważną zapytaniem jest wybór odpowiedniej kondygnacji. Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, kilkakroć są tańsze a także posiadają mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w adekwatny system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na alternatywę kradzieży..
: Lokale na Krzykach

<< Poprzedni
Następny >>