Home › Tanie latanie poza okresem wakacyjnym

Tanie latanie poza okresem wakacyjnym

Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć praktycznie każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych mieszkańców.

Odkąd niedrogie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy niedrogo podróżować na terenie Europy a nawet dalej.

Oczywiście, aby odszukać najlepsze oferty musimy umieć ich szukać, a także decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie. W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie pogody. Lecz wtenczas, ceny za hotel czy samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga. Dobrym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być niedroga.

Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miejska, warto udać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Dużo osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię chętnie wybierają ten termin, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów. Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza gorącym sezonem musi cię zainteresować. Gdyż znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..


<< Poprzedni
Następny >>