Home › Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Na okresie ostatnich kilku lat, sytuacja w branży nieruchomości we Wrocławiu diametralnie się zmieniła. Jeszcze szanowanko pięć lat temu byliśmy w stanie nabyć świeże domostwa w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie ceny nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym naszego kraju lub na północy. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego wynikiem jest budowa nowych lokali, będzie głównie znaczna migracja do stolicy Dolnego Śląska.

Dobra sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie polepszające się uwarunkowania pracownicze, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy chcą poprawić stan własnego bytowania. Największym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału nowych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się konsumenci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych końców Polski. W związku z tym wynajmujący nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi orientacyjnie 800 złotych za miesiąc..


Zobacz:
Fotografia nieruchomości Wrocław
Zaplanuj swój pierwszy wyjazd samolotem
Dlaczego warto wybrać Szybkie pożyczki online ?
Czy warto wręczać stylowe podarunki?