Home › Zaplanuj swój pierwszy wyjazd samolotem

Zaplanuj swój pierwszy wyjazd samolotem

Od kiedy Polska stała się członkiem UE, rodacy zaczęli regularnie latać po całym obszarze kontynentu. Głównie jest to spowodowane faktem, że tanie linie lotnicze zaciekawiłyy się naszym krajem i ochoczo otwierają w nim nowe połączenia. Jeżeli czeka cię debiutancka przeprawa w przestworzach dobrze dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować się do wydarzenia. Zasady dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są bardzo ściśle respektowane, zatem trzeba właściwie spakować dobytek, szczególnie podręczny. Na początku trzeba sprawdzić, jaki wymiar walizki jest dozwolony, a także jaką, najwyższą wagę może bagaż mieć. Otóż w sytuacji przekroczenia ograniczeń, trzeba będzie dopłacić.

W bagażu możemy mieć kosmetyki, jednak wszelkie płyny powinny być przelane do małych, przezroczystych butelek, mających maksymalnie 100 mililitrów.

Całość nie powinna przekraczać litra.

W bagażu pokładowym nie możemy także przechowywać żywności, która nie jest w oryginalnym opakowaniu.

Wyjątek stanowi wyłącznie pożywienie dla niemowlaka. Jednak największym wyzwaniem jest na pewno przeprawa międzykontynentalna, trwająca co najmniej 12 godzin.

W momencie tak długiego lotu niektóre osoby będą narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co spowodowane jest niedostatkiem ruchu i trwaniem w siedzącej pozycji. Szczególnie kobiety wystawione są na to ryzyko. Aby je zmniejszyć, należy zaraz przed podróżą udać się na dłuższy spacer, żeby polepszyć ukrwienie nóg.

Dodatkowo, już w czasie samego lotu, warto co pewien czas podnieść, i przespacerować się do ubikacji.

Pierwszy przelot w przestworzach wcale nie musi być stresujemy, wystarczy jedynie się do niego odpowiednio przygotować. Aby odprawa bezpieczeństwa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, warto spakować walizki w zgodzie z przepisami. Dodatkowo, w trosce o zdrowie, warto w przypadku długiej podróży zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie kończyn, aby uniknąć zatorów..